Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start > Centrum prasowe > Aktualności > Zatwierdzenie prospektu emisyjnego Polimex-Mostostal S.A.

Zatwierdzenie prospektu emisyjnego Polimex-Mostostal S.A.

23-10-2017

W piątek, 20 października 2017 r., Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Polimex-Mostostal S.A. sporządzony w związku z dopuszczeniem do publicznego obrotu 150 mln akcji Spółki serii T.

Spółki Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie objęły w styczniu 2017 akcje Polimeksu-Mostostal.

W ramach podwyższenia kapitału Polimex-Mostostal S.A., inwestorzy objęli  150 mln akcji - po 37,5 mln przez każdego z nich. Zgodnie z umową inwestycyjną Spółka zobowiązana była podjąć wszelkie konieczne działania w celu dopuszczenia akcji do obrotu na GPW, nie później jednak niż w terminie do 31 października 2017 r.  Dzisiejsza decyzja KNF jest wynikiem tych ustaleń. Nie jest to nowa emisja akcji, tylko konsekwentna realizacja  postanowień Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, z grudnia 2016 roku, o dokapitalizowaniu Spółki.

- Cieszy nas decyzja KNF. Wraz ze wsparciem finansowym, jakie dostaliśmy ze strony naszych inwestorów mamy też zobowiązania, które wypełniamy zgodnie z przyjętym planem. Otrzymaliśmy duży kredyt zaufania i robimy wszystko by nie zawieść.

Skupiamy się na biznesie, poprawiamy rentowność wszystkich obszarów działania Grupy (energetycznego, nafty, gazu i chemii, a także budownictwa przemysłowego i produkcji), zwiększamy efektywność realizowanych kontraktów, stawiamy na rozwój działalności serwisowej.

Pracujemy nad wzmacnianiem swojej pozycji wśród partnerów biznesowych w Polsce i za granicą.

Mamy fachową kadrę, unikalne doświadczenie w realizacji inwestycji w formule EPC (ang. engineering, procurement, construction), dobrą współpracę z partnerami technologicznymi, liczne referencje i potencjał produkcyjny, co w połączeniu z dostępem do gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych czyni z nas Partnera godnego zaufania i co najważniejsze pozwala startować w kluczowych przetargach. - powiedział prezes Polimex-Mostostal S.A., Antoni Józwowicz.

Objęcie akcji Polimex-Mostostal przez spółki energetyczne to inwestycja strategiczna z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Akcje Dokumentu