Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start > Relacje inwestorskie > Raporty > Raporty bieżące > 2017 > Zawarcie umowy wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa

Zawarcie umowy wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa

Podstawa prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne

30-06-2017 18:39, Raport bieżący nr. 63/2017 , Polimex-Mostostal

Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że w dniu 30.06.2017 roku podpisała umowę wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa pod nazwą Zakład Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem do podmiotu zależnego pod firmą Mostostal Siedlce spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Siedlcach w zamian za podwyższenie wartości udziału Polimex-Mostostal S.A. w tej spółce.

Zgodę na transakcję wyraziło nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 9 marca 2017 r. o czym Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 29/2017.  

Transakcja jest związana z kontynuacją optymalizacji struktury Grupy Kapitałowej i ma na celu alokowanie działalności produkcyjnej do struktur organizacyjnych Mostostal Siedlce spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.

Przedmiotem działalności Zakładu Konstrukcji Stalowych w Rudniku jest produkcja konstrukcji stalowych głównie dla potrzeb przemysłu oraz branży energetycznej. Wartość transakcji wynosi ponad 20 milionów złotych.

 

 

Powrót do listy raportów

Akcje Dokumentu