Polimex Budownictwo spółka z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal zawarła nowy kontrakt na budowę farmy wiatrowej w Janikowie

wiatrowe

 

W dniu 10 lipca br. Polimex Budownictwo, spółka z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal podpisała umowę na realizację inwestycji „Budowa Parku Wiatrowego Janikowo”.

Zamawiającym jest Spółka E&W sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Dąbrowie k. Poznania należąca do duńskiej grupy Eurowind Energy A/S, wiodącego dewelopera i operatora parków wiatrowych w Europie.

Przedmiotem umowy jest kompleksowe wykonanie budowy farmy wiatrowej m. in. fundamentów, dróg dojazdowych i placów manewrowych, wzmocnienie dróg gminnych oraz wykonanie zasilania, podłączenie do sieci i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie Parku Wiatrowego Janikowo k/Inowrocławia, w skład którego wchodzi 30 turbin o łącznej mocy 60MW największego na świecie producenta turbin wiatrowych, firmy Vestas.

„Rynek „Zielonej energii” to interesujący nas segmenty rynku energetycznego. Mamy w tym temacie doświadczenie. Nasza Spółka Mostostal Siedlce dostarczała konstrukcje i podzespoły do budowy farm wiatrowych na całym świecie. Teraz Polimex Budownictwo wykona kompleksowy projekt Parku Wiatrowego Janikowo bez dostarczenia samych turbin. To kolejna ważna inwestycja na mapie energetycznej kraju.” – powiedział Krzysztof Figat Prezes Polimex Mostostal S.A.  

Wartość umowy wynosi 35 mln zł netto (43.050.000 zł brutto).

Uzyskanie pozwolenia na użytkowa planowane jest na grudzień 2021 r.