Realizacje

PxB realizacje
Projekty w trakcie realizacji:
 • Roboty budowlane dla PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie k. Szczecina
  Klient: Polimex Mostostal S.A.

Upływający miesiąc na budowie był niezwykle owocny na obiektach elektroenergetycznych. Zakończono realizację stanowisk transformatorów blokowych. Zakończono także prace budowlane w budynku urządzeń elektrycznych bloku 9 i 10. Zwolniono 100% frontu robót w budynku Nastawni blokowej pod montaże elektryczne, AKPiA i instalacje sanitarne. Wstawiono transformatory blokowe na stanowiska. W obiektach gospodarki paliwowej zwolniono do montażu technologicznego kotłownię podgrzewu gazu i halę w części stacji redukcyjno-pomiarowej.
W zakresie obiektów układu wody chłodzącej wykonano 98% prac żelbetowych w części zrzutowej. Wykonano również obudowę pompowni. W obiektach przygotowania wody zakończono prace budowlane w strefach technologicznych. Rozpoczęto realizację ostatnich obiektów żelbetowych na budowie – obiektów pomocniczych, takich jak budynek warsztatowo-magazynowy, wiaty gazów technicznych oraz fundamenty stacji kontenerowych.

Obrazki galerii: 

 

 • Roboty budowlane w ramach projektu budowy nowego bloku energetycznego dla Zakładów Azotowych Puławy w Puławach
  Klient: Polimex Mostostal S.A.

Na pierwszym zdjęciu widoczny jest obiekt Eurosilo. Trwa montaż instalacji zewnętrznych. Prowadzone są przygotowania do montażu drzwi stalowych na poziomie +45m. Kolejne fotografie ukazują Pylon oraz Kotłownię. Trwają przygotowania do montażu ostatniego pionu płyt obudowy Kotłowni (przy Pylonie). Prowadzone są prace związane z montażem czerpni ściennych na elewacji Kotłowni. Ostatnie zdjęcie przedstawia Magazyn Żużla. Trwają prace z zakresu montażu elewacji do poziomu +2m (cegła klinkierowa) i pokrycia dachu. Montowane są pod konstrukcje pod elewację z płyt warstwowych.

Obrazki galerii: 

 

 • Roboty budowlane w ramach projektu budowy nowego bloku energetycznego EC Czechnica w Siechnicach k. Wrocławia
  Klient: Polimex Mostostal S.A.

Listopad 2022 dla PxB na budowie EC Czechnica pod Wrocławiem stał pod znakiem kontynuacji prac na wielu frontach. Zakończono wykonywanie fundamentów budynku Stacji Uzdatniania Wody oraz Warsztatu. Rozpoczęto prace związane z zasypaniem obu budynków i przygotowaniem podbudów pod posadzki. Rozpoczęły się także prace murowe w budynku warsztatu. Trwają prace żelbetowe wewnątrz budynku głównego – wykonywane są fundamenty pod urządzenia technologiczne. Trwają prace przy kanał technologicznych w których prowadzone jest orurowanie technologiczne. Trwają też przygotowania do wykonywania posadzek w HRSG. Zakończono roboty żelbetowe i murowe w budynku BUE2. Jednocześnie rozpoczęto roboty wykończeniowe w pomieszczeniach elektrycznych BUE2.  Zakończone wykonywanie dachu i elewacji budynków KRS i BUE2. Trwają dostawy urządzeń technologicznych nowej Elektrowni. 

Zakończono prace żelbetowe przy stropie + 1 „mózgu” elektrowni  – Budynku Urządzeń Elektrycznych. Trwają przygotowania do betonowania pierwszej części stropu +2.

Obrazki galerii: 

 

Budowa Parku Wiatrowego Żnin – Damasławek. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i kompleksowe wykonanie fundamentów, dróg dojazdowych i placów manewrowych, wzmocnienie dróg gminnych oraz wykonanie zasilania, podłączenie do sieci i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie: (i) Farmy Wiatrowej Żnin/Damasławek, składającej się z 9 turbin wiatrowych V100, 2.0 MW, 11 turbin wiatrowych V100, 2.2 MW, oraz 1 turbiny wiatrowej V100, 2.2 MW; (ii) Farmy Wiatrowej Żnin II, składającej się z 3 turbin wiatrowych V100, 2.0 MW; (iii) Farmy Wiatrowej Żnin III, składającej się z 3 turbin wiatrowych V100, 2.0 MW.

Klient: EW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością NIN spółka komandytowa

Na uprzednio wykonanych przez Polimex Budownictwo fundamentach rozpoczął się montaż elementów turbin wiatrowych firmy Vestas.

Obrazki galerii: 

 

Rozbudowa zakładu Elektromontaż Lublin w Lublinie. Przedmiotem umowy jest budowa budynku produkcyjnego z zapleczem administracyjno-socjalnym oraz rozbudową urządzeń technicznych i infrastruktury. Część produkcyjna składa się z dwóch naw jednokondygnacyjnych o różnej wysokości. Część z zapleczem administracyjno-socjalnym ma cztery kondygnacje nadziemne.
Klient: Elektromontaż Lublin sp. z o. o.

W dniu 17.01.2023 r. miały miejsce odbiory inwestycji w ramach procedury poprzedzającej uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Wkrótce Inwestor będzie mógł rozpocząć pracę w nowym biurowcu.

 

Obrazki galerii: 

 

Budowa Parku Wiatrowego Kotomierz. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i kompleksowe wykonanie fundamentów, dróg dojazdowych i placów manewrowych, wzmocnienie dróg gminnych oraz wykonanie zasilania, podłączenie do sieci i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie Farmy Wiatrowej Kotomierz, składającej się z 2 turbin wiatrowych V112, 3.0 MW

Klient: Kotomierz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

W ramach budowy Parku Wiatrowego Kotomierz trwa montaż elementów turbin wiatrowych na wykonanych wcześniej fundamentach. Na zdjęciach ukazane są elementy turbin czekające na montaż oraz poszczególne etapy scalania dźwigu do montażu turbiny. W gotowości do pracy jego udźwig wynosi 650 ton, zaś wysokość 135 m. Dźwig przyjeżdża na plac budowy na TIR-ach rozłożony na części pierwsze. Następnie mniejsze dźwigi (ok. 200 ton) składają go i następuje złożenie turbiny. Kolejnym krokiem jest demontaż dźwigu i przewiezienie go na drugi fundament. Tam następuje jego ponowny montaż oraz montaż kolejnej turbiny.

Obrazki galerii: 

 

 • Zaprojektowanie i budowa instalacji fotowoltaicznej PV Krotoszyn o mocy do 5 MW
  Klient: Mithra L Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Kramarska 3/1, 61-765 Poznań
Projekty zrealizowane:

Polimex Budownictwo, jako kontynuator działalności Segmentu Przemysł Polimex Mostostal S.A. może pochwalić się realizacjami w formule Generalnego Wykonawstwa m.in.:

 • Energop Sochaczew - „Rozbudowa oddziału rurociągowego oraz inwestycja w ciąg konstrukcji stalowych”

Budowa dwóch hal – produkcyjnej WER i magazynowej WKS wraz z dostawą suwnic dla Energop Sp. z o.o. z Sochaczewa.

Łączna powierzchnia ponad 4 tys. m2.

Koszt budowy nowych hal to prawie 10 mln zł.

Obrazki galerii: 

 • Alpla Ostrów Mazowiecka – Rozbudowa zakładu produkcji opakowań dla Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w Ostrowi Mazowieckiej.

Łączna powierzchnia ponad 10 tys. m2.

Koszt budowy to prawie 30 mln zł netto.

Obrazki galerii: 

 

 • Rozbudowa istniejącego kompleksu termalno-basenowego w Uniejowie – projekt „Termy Uniejów Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej – Rozbudowa kompleksu basenowego”. Klient: Gmina Uniejów

Obrazki galerii: 

 

 • Budowa nowego centrum przesiadkowego w Siedlcach. Klient: Miasto Siedlce

Obrazki galerii: 

 

 • Budowa hali produkcyjnej z budynkiem biurowym w Złotnikach k/Poznania. Klient: Dimark S.A.
 • Roboty budowlane na budowie bloku nr 11 elektrowni w Świerżach Górnych k/Kozienic dla Enea Wytwarzanie S.A.
 • Roboty budowlane na budowie bloku nr 5 i 6 elektrowni w Opolu dla GiEK S.A.
 • Modernizacja budynku biurowego ZREMB w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych
 • Zakład Produkcji Płyt Drewnopochodnych Hdf/Mdf w Grajewie dla Pfleiderer Grajewo S.A.
 • Fabryka opon samochodowych w Stargardzie Szczecińskim dla Bridgestone Stargard
 • Zakład produkcji podzespołów samochodowych w Wałbrzychu dla Mando Corporation Poland
 • Fabryka szyb samochodowych w Środzie Śląskiej dla Pittsburgh Glass Works
 • Węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy w Lublinie dla Poczty Polskiej
 • Fabryka opakowań papierowych w Mielcu dla Grupy Mondi
 • Hala magazynowo - produkcyjna worków papierowych w Świeciu dla Grupy Mondi
 • Hala produkcyjno - magazynowa z obiektem biurowym w Mszczonowie Grupy Mondi
 • Kompleks produkcyjno - magazynowy z zapleczem socjalno-biurowym w Dobczycach k. Krakowa dla Wawel S.A.
 • Hangar techniczny w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice dla Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego,
 • Hala wystawowa „G” dla spółki Targi Kielce,
 • Centrum handlowe „Galeria Olimpia” w Bełchatowie dla Echo Investment,
 • Stadion Piłkarski Legia Warszawa dla Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
 • Stadion Piłkarski Wisła Kraków dla Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie,
 • Stadion Piłkarski Piast Gliwice dla Urzędu Miasta Gliwice
 • Muzeum Historii Żydów Polskich Warszawa
 • Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
 • Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej