O Spółce

Zakres działalności

Polimex Mostostal S.A. to jedna z największych polskich firm inżynieryjno-budowlanych. Generalny wykonawca w zakresie budownictwa przemysłowego. Przedsiębiorstwo realizuje specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej, gazowej oraz ochrony środowiska. Jest producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz zajmuje się cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych.

Struktura organizacyjna Polimex Mostostal

W nowej strukturze zostały wyodrębnione jednostki operacyjne i jednostki administracyjne.

W jednostkach operacyjnych zostały umiejscowione siły wykonawcze firmy. Funkcje wsparcia są natomiast w całości wyodrębnione w centra usług wewnętrznych jako jednostki administracyjne.

Takie zorganizowanie firmy zapewnia sprawność i efektywność działania, poprawia jakość świadczonych usług jaki również istotnie wpływa na dalsze obniżenie kosztów.

Wdrożenie nowej struktury organizacyjnej jest częścią programu głębokiej restrukturyzacji Polimexu Mostostalu.

Poniżej prezentujemy strukturę organizacyjną.

Struktura
Fix
Fix
Misja i Wizja

Misja Polimex Mostostal S.A.:
Jako największa spółka budowlana z polskim kapitałem jesteśmy po to by realizować strategiczne projekty w kluczowych sektorach rynku budowlanego ważne dla polskiej gospodarki z wykorzystaniem najnowszych technologii, zachowaniem najwyższych standardów jakości i poszanowaniem środowiska naturalnego.

Wizja Polimex Mostostal S.A.:
Polimex Mostostal jest synonimem polskiego budownictwa przyszłości na światowym poziomie.