Naftoremont-Naftobudowa wykona modernizację bloku regeneratora FCC dla jednej z największych spółek na Litwie AB Orlen Lietuva w Możejkach

nafta 1

Naftoremont-Naftobudowa, spółka wchodząca w skład z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal, 30 sierpnia br. zawarła umowę ze spółką z Grupy Orlen AB Orlen Lietuva na realizację zadania w GP-2, S-200, FCC unit reactor block modernization//FCC įrenginio reaktorių bloko modernizacija i numerze: OL/2/000188/21 w Rafinerii w Możejkach.

Przedmiotem Umowy jest wykonanie, w formule EPC, modernizacji bloku regeneratora FCC w Rafinerii w Możejkach.

PKN ORLEN to jeden z najważniejszych naszych Klientów z segmentu nafta, chemia i gaz. Od lat realizujemy remonty w rafineriach należących do koncernu Orlen w Polsce i w Europie. Instalacje FCC (Fluid Catalytic Crac) to skompilowane i jedne z najtrudniejszych obiektów do remontów w branży rafineryjnej. Wymagają dużej wiedzy i technicznego doświadczenia od zespołów remontowych. Tego typu projekty realizowane są pod szczególnym nadzorem inwestorów. W portfelu oprócz remontów dla PKN Orlen aktualnie mamy jeszcze projekty dla Total Antwerp w Niderlandach, ORLEN Unipetrol w Czechach. Negocjujemy także kontrakt remontu instalacji dla BP Gelsenkirchen na rok 2022.    Jestem przekonany, że nasze wysoko wyspecjalizowane zespoły remontowe ze spółki Naftoremont-Naftobudowa również w tym projekcie dotrzymają zaplanowanych w kontrakcie zadań a przede wszystkim terminów.– powiedział Krzysztof Figat – prezes zarządu Polimex Mostostal S.A.

Wynagrodzenie z tytułu realizacji tej umowy to 9.313.917,0 euro plus VAT 21% z zastrzeżeniem, iż w przypadku uzgodnienia pomiędzy stronami realizacji prac dodatkowych, całkowite wynagrodzenie Wykonawcy nie przekroczy 10.250.000,0 euro netto.

Termin realizacji przedmiotu Umowy ustalono na 13 miesięcy od daty jej zawarcia. Prace remontowe wykonywane będą w terminie 52 dni od maja do czerwca 2022 r.

Naftoremont-Naftobudowa Sp. z o.o. to spółka z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal świadcząca usługi remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego, chemicznego i gazowniczego. Spółka prowadzi inwestycje w formule GW jak również EPC (Engineering Projektowanie, Procurement Zakupy i Wykonawstwo Construction) oraz prace w branży mechanicznej, antykorozyjnej i izolacyjnej w Polsce i krajach europejskich.