Realizacje

PxB realizacje
Projekty w trakcie realizacji:
 • Roboty budowlane dla PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie k. Szczecina
  Klient: Polimex Mostostal S.A.

Upływający miesiąc na budowie był niezwykle owocny na obiektach elektroenergetycznych. Zakończono realizację stanowisk transformatorów blokowych. Zakończono także prace budowlane w budynku urządzeń elektrycznych bloku 9 i 10. Zwolniono 100% frontu robót w budynku Nastawni blokowej pod montaże elektryczne, AKPiA i instalacje sanitarne. Wstawiono transformatory blokowe na stanowiska. W obiektach gospodarki paliwowej zwolniono do montażu technologicznego kotłownię podgrzewu gazu i halę w części stacji redukcyjno-pomiarowej.
W zakresie obiektów układu wody chłodzącej wykonano 98% prac żelbetowych w części zrzutowej. Wykonano również obudowę pompowni. W obiektach przygotowania wody zakończono prace budowlane w strefach technologicznych. Rozpoczęto realizację ostatnich obiektów żelbetowych na budowie – obiektów pomocniczych, takich jak budynek warsztatowo-magazynowy, wiaty gazów technicznych oraz fundamenty stacji kontenerowych.

Obrazki galerii: 

 

 • Roboty budowlane w ramach projektu budowy nowego bloku energetycznego dla Zakładów Azotowych Puławy w Puławach
  Klient: Polimex Mostostal S.A.

Na pierwszym zdjęciu widoczny jest obiekt Eurosilo. Trwa montaż instalacji zewnętrznych. Prowadzone są przygotowania do montażu drzwi stalowych na poziomie +45m. Kolejne fotografie ukazują Pylon oraz Kotłownię. Trwają przygotowania do montażu ostatniego pionu płyt obudowy Kotłowni (przy Pylonie). Prowadzone są prace związane z montażem czerpni ściennych na elewacji Kotłowni. Ostatnie zdjęcie przedstawia Magazyn Żużla. Trwają prace z zakresu montażu elewacji do poziomu +2m (cegła klinkierowa) i pokrycia dachu. Montowane są pod konstrukcje pod elewację z płyt warstwowych.

Obrazki galerii: 

 

 • Roboty budowlane w ramach projektu budowy nowego bloku energetycznego EC Czechnica w Siechnicach k. Wrocławia
  Klient: Polimex Mostostal S.A.

Październik na budowie EC Czechnica pod Wrocławiem stał pod znakiem kontynuacji realizacji prac żelbetowych. Rozpoczęto wykonywanie fundamentów dwóch kolejnych budynków – budynku Magazynowo Serwisowego oraz Budynku Stacji Uzdatniania Wody, co ukazano na pierwszym zdjęciu. Trwają prace żelbetowe wewnątrz Budynku głównego. Drugie zdjęcie pokazuje wykonywanie fundamentów pod urządzenia technologiczne, w tym pompy. Prowadzone są prace przy kanałach technologicznych, w których prowadzone jest orurowanie technologiczne. Trwają również przygotowania do wykonywania posadzek w HRSG. Kontynuowane są roboty murowe w Budynku Urządzeń Elektrycznych nr 2, które zakończą się wykonaniem stropodachu. Na trzecim zdjęciu widoczne są prace związane z wykonaniem elewacji budynku Kotłowni Rezerwowo - Szczytowej.  Zakończyły się już pierwsze dostawy urządzeń technologicznych nowej Elektrowni, w tym dwóch turbin gazowych wraz z generatorami oraz kotłów dla budynku Kotłowni Rezerwowo-Szczytowej. Przyspieszają prace żelbetowe w „mózgu” każdej elektrowni  – Budynku Urządzeń Elektrycznych. Trwają betonowania stropu na poziomie + 1, rozpoczęto prace przy słupach i klatkach schodowych od poziomu +1 do poziomu

Obrazki galerii: 

 

Budowa Parku Wiatrowego Żnin – Damasławek. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i kompleksowe wykonanie fundamentów, dróg dojazdowych i placów manewrowych, wzmocnienie dróg gminnych oraz wykonanie zasilania, podłączenie do sieci i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie: (i) Farmy Wiatrowej Żnin/Damasławek, składającej się z 9 turbin wiatrowych V100, 2.0 MW, 11 turbin wiatrowych V100, 2.2 MW, oraz 1 turbiny wiatrowej V100, 2.2 MW; (ii) Farmy Wiatrowej Żnin II, składającej się z 3 turbin wiatrowych V100, 2.0 MW; (iii) Farmy Wiatrowej Żnin III, składającej się z 3 turbin wiatrowych V100, 2.0 MW.

Klient: EW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością NIN spółka komandytowa

Dzięki wybudowanym drogom tymczasowym pod przejazd ponadgabarytowy na budowę dostarczono pierwsze elementy turbin wiatrowych widoczne na zdjęciach. Wkrótce rozpocznie się ich montaż na wykonanych wcześniej fundamentach.

Obrazki galerii: 

 

Rozbudowa zakładu Elektromontaż Lublin w Lublinie. Przedmiotem umowy jest budowa budynku produkcyjnego z zapleczem administracyjno-socjalnym oraz rozbudową urządzeń technicznych i infrastruktury. Część produkcyjna składa się z dwóch naw jednokondygnacyjnych o różnej wysokości. Część z zapleczem administracyjno-socjalnym ma cztery kondygnacje nadziemne.
Klient: Elektromontaż Lublin sp. z o. o.

W dniu 14.10.2022 r. nastąpiło zakończenie robót budowlanych i zgłoszenie zakończenia prac I etapu inwestycji. Trwają procedury poprzedzające uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

 

Obrazki galerii: 

 

Budowa Parku Wiatrowego Kotomierz. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i kompleksowe wykonanie fundamentów, dróg dojazdowych i placów manewrowych, wzmocnienie dróg gminnych oraz wykonanie zasilania, podłączenie do sieci i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie Farmy Wiatrowej Kotomierz, składającej się z 2 turbin wiatrowych V112, 3.0 MW

Klient: Kotomierz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

W październiku najważniejszym wydarzeniem na budowie było przygotowanie się do zabetonowania fundamentów. Na pierwszym zdjęciu widzimy zabetonowany fundament. Na drugim fundament zazbrojony, obecnie  szykowany do zabetonowania. Rozpoczęto prace elektryczne związane
z podłączeniem wiatraków z siecią SN – układanie kabli średniego napięcia w terenie.

Obrazki galerii: 

 

 • Zaprojektowanie i budowa instalacji fotowoltaicznej PV Krotoszyn o mocy do 5 MW
  Klient: Mithra L Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Kramarska 3/1, 61-765 Poznań
Projekty zrealizowane:

Polimex Budownictwo, jako kontynuator działalności Segmentu Przemysł Polimex Mostostal S.A. może pochwalić się realizacjami w formule Generalnego Wykonawstwa m.in.:

 • Energop Sochaczew - „Rozbudowa oddziału rurociągowego oraz inwestycja w ciąg konstrukcji stalowych”

Budowa dwóch hal – produkcyjnej WER i magazynowej WKS wraz z dostawą suwnic dla Energop Sp. z o.o. z Sochaczewa.

Łączna powierzchnia ponad 4 tys. m2.

Koszt budowy nowych hal to prawie 10 mln zł.

Obrazki galerii: 

 • Alpla Ostrów Mazowiecka – Rozbudowa zakładu produkcji opakowań dla Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. w Ostrowi Mazowieckiej.

Łączna powierzchnia ponad 10 tys. m2.

Koszt budowy to prawie 30 mln zł netto.

Obrazki galerii: 

 

 • Rozbudowa istniejącego kompleksu termalno-basenowego w Uniejowie – projekt „Termy Uniejów Markowy Produkt Turystyki Uzdrowiskowej – Rozbudowa kompleksu basenowego”. Klient: Gmina Uniejów

Obrazki galerii: 

 

 • Budowa nowego centrum przesiadkowego w Siedlcach. Klient: Miasto Siedlce

Obrazki galerii: 

 

 • Budowa hali produkcyjnej z budynkiem biurowym w Złotnikach k/Poznania. Klient: Dimark S.A.
 • Roboty budowlane na budowie bloku nr 11 elektrowni w Świerżach Górnych k/Kozienic dla Enea Wytwarzanie S.A.
 • Roboty budowlane na budowie bloku nr 5 i 6 elektrowni w Opolu dla GiEK S.A.
 • Modernizacja budynku biurowego ZREMB w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych
 • Zakład Produkcji Płyt Drewnopochodnych Hdf/Mdf w Grajewie dla Pfleiderer Grajewo S.A.
 • Fabryka opon samochodowych w Stargardzie Szczecińskim dla Bridgestone Stargard
 • Zakład produkcji podzespołów samochodowych w Wałbrzychu dla Mando Corporation Poland
 • Fabryka szyb samochodowych w Środzie Śląskiej dla Pittsburgh Glass Works
 • Węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy w Lublinie dla Poczty Polskiej
 • Fabryka opakowań papierowych w Mielcu dla Grupy Mondi
 • Hala magazynowo - produkcyjna worków papierowych w Świeciu dla Grupy Mondi
 • Hala produkcyjno - magazynowa z obiektem biurowym w Mszczonowie Grupy Mondi
 • Kompleks produkcyjno - magazynowy z zapleczem socjalno-biurowym w Dobczycach k. Krakowa dla Wawel S.A.
 • Hangar techniczny w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice dla Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego,
 • Hala wystawowa „G” dla spółki Targi Kielce,
 • Centrum handlowe „Galeria Olimpia” w Bełchatowie dla Echo Investment,
 • Stadion Piłkarski Legia Warszawa dla Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji
 • Stadion Piłkarski Wisła Kraków dla Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie,
 • Stadion Piłkarski Piast Gliwice dla Urzędu Miasta Gliwice
 • Muzeum Historii Żydów Polskich Warszawa
 • Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku
 • Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej