Pierwszy kontrakt Naftoremont Naftobudowa z Thyssen Krupp Dortmund

anwill

 

Naftoremont-Naftobudowa Sp. z o. o. Spółka z Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal po pomyślnym przejściu procedury kwalifikacyjnej została dostawcą dla niemieckiego koncernu Thyssen Krupp Dortmund, jedną z największych firm niemieckich, działających na globalnym rynku . Oferta Spółki na projekt, dostawę i montaż zbiornika o pojemności 4000 m3 na kwas azotowy, wykonanego ze stali duplex dla zakładów Azotowych Anwil Włocławek została wybrana za najkorzystniejszą. Zbiornik jest częścią kompleksowego projektu Thyssen Krupp we Włocławku.

Naftoremont-Naftobudowa będzie generalnym wykonawcą tej inwestycji w formule EPC. Start prac projektowych i podpisanie umowy z Klientem zaplanowane jest na koniec października 2019.  Montaż zbiornika rozpocznie się w kwietniu 2020 r., a pełna gotowość do próby szczelności i zakończenie prac to październik 2020 r.

Projekt zbiornika o pojemności 4000 m3 na kwas azotowy wykonany będzie z bardzo wymagającego gatunku materiału do budowy – stali duplex. Stal o bardzo wysokich parametrach antykorozyjnych rzadko stosowana w przemyśle z uwagi na jej bardzo wymagające parametry spawalnicze.

Wartość tego kontraktu to kilka milionów złotych.

Umowa z Thyssen Krupp to kolejny ważny krok w rozwoju działalności Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal za granicą.