Pozytywne wyniki "Polimex-Mostostal" SA po trzech kwartałach 2017 r.

Wyniki giełdowe IIIQ

 

Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal opublikowała wyniki finansowe po trzech kwartałach 2017 roku. Spółka osiągnęła przychody operacyjne na poziomie ponad 1 672 mln PLN. EBIDTA po dziewięciu miesiącach 2017 roku dla Spółki wyniosła 88 mln PLN, a zysk na działalności operacyjnej 66 mln PLN.

Wybranedanefinansowemae.jpg

 

Nasze wyniki finansowe za minione dziewięć miesięcy 2017 roku pokazują, że Spółka zmierza w dobrym kierunku. Wchodzimy już w fazę operacjonalizacji przyjętego Planu Rozwoju Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal.

Na grudzień zaplanowane jest zakończenie jednego z naszych flagowych projektów jakim jest budowa najnowocześniejszego w Europie bloku energetycznego opalanego węglem -  B11, w Elektrowni Kozienice. Jeszcze w listopadzie br. rozpoczniemy prace budowlane na kolejnej inwestycji – budowie bloku gazowo-parowego na Żeraniu, strategicznej inwestycji nie tylko dla całej aglomeracji warszawskiej, ale również dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Intensywnie pracujemy nad kolejnymi nowymi projektami, nie tylko tymi strategicznymi, ale również projektami mniejszymi, których udział w naszym portfelu zamówień jest coraz większy. – powiedział Antoni Józwowicz, prezes zarządu „Polimex-Mostostal" SA.

W przeciwieństwie do analogicznego okresu trzech kwartałów 2016 roku, po dziewięciu miesiącach 2017 roku osiągnęliśmy na każdym poziomie wyniku finansowego zysk. Nadal pracujemy nad efektywnym  wykorzystaniem pełnego potencjału Spółek należących do Grupy. Zamierzamy zakończyć rok 2017 z dodatnim wynikiem finansowym. – powiedział Andrzej Juszczyński, wiceprezes zarządu "Polimex-Mostostal" ds. finansowych.

Widzę w Grupie Kapitałowej Polimex Mostostal ogromny potencjał. Mamy unikalne doświadczenie i referencje w realizacji inwestycji w formule EPC. Wprowadziliśmy nową, projektową strukturę organizacyjną w Grupie. Możemy pochwalić się dobrą współpracą z partnerami technologicznymi, dużym potencjałem produkcyjnym w Siedlcach, a co najważniejsze profesjonalnymi, wysoko wykwalifikowanymi pracownikami. Jako lider polskiej branży budowlanej gotowi jesteśmy  i posiadamy odpowiednie kompetencje, by realizować trudne i ambitne projekty w roli generalnego wykonawcy, nie tylko w Polsce, ale także za granicą. – dodał Przemysław Janiszewski, wiceprezes zarządu Polimex-Mostostal odpowiedzialny za obszar operacyjnych.

Prezentacja Wyników Finansowych Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal za 3 kwartały 2017 roku