Zarząd Polimex Mostostal podpisał strategiczne Porozumienie w współpracy z Westinghouse

atom

 

Westinghouse Electric Company i Polimex Mostostal podpisali dziś w Warszawie memorandum o współpracy. Zawarte porozumienie dotyczy współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000® w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000® w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Westinghouse jest jednym z trzech pretendentów do pierwszego przetargu na budowę elektrowni jądrowej w Polsce.  Porozumienie obejmuje wsparcie i współpracę obu firm w obszarze działań związanych z planami budowy elektrowni jądrowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Ukrainy, Republiki Słowenii i Republiki Czeskiej.

Westinghouse Electric Company jest światowym liderem w dziedzinie energetyki jądrowej oraz dostawcą produktów i technologii dla elektrowni jądrowych.

Grupa Kapitałowa Polimex Mostostal to największa grupa inżynieryjno-budowlana z polskim kapitałem w kraju. Spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal realizują specjalistyczne inwestycje w Polsce i za granicą dla branży energetycznej, petrochemicznej oraz ochrony środowiska. Grupa kapitałowa Polimex Mostostal jest również producentem i eksporterem konstrukcji stalowych, krat pomostowych, zajmuje się również cynkowaniem i malowaniem konstrukcji stalowych.

Atom

Górny rząd od lewej: Adam Rajewski (Polimex Mostostal), Andrzej Sidło (Ministerstwo Klimatu i Środowiska), Paweł Żbikowski (Polimex Mostostal), Maciej Korniluk (Polimex Mostostal), Robert Rudich (Ambasada i Konsulat USA w Polsce), Jean-François Bertagnolio (WEC), Sean Jones (WEC), Mirosław Kowalik (WEC)

Dolny rząd: Krzysztof Figat (Polimex Mostostal), Joel Ecker (WEC)