Nowy kontrakt z LOT Aircraft Maintenance Services na zaprojektowanie i budowę bazy obsługi technicznej samolotów na terenie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rzeszów

 

Spółka LOTAMS wybrała Konsorcjum spółek Polimex Mostostal oraz Polimex Infrastruktura na Generalnego Wykonawcę budowy jednej z największych i najnowocześniejszych baz obsługi technicznej samolotów w Europie.

W związku z realizowaną w podrzeszowskiej Jasionce inwestycją została zawarta Umowa pomiędzy konsorcjum, w skład którego wchodzi Polimex Mostostal oraz Polimex Infrastruktura a polskim liderem branży MRO (LOTAMS).

Projekt został pozyskany w ramach dialogu technicznego, gdzie Zespół Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal wykorzystał swoją przewagę konkurencyjną i zaproponował inwestorowi najkorzystniejsze rozwiązania zarówno pod względem technicznym, jak i organizacyjnym

Obiekt o powierzchni ok. 30 tys. m2 będzie się składał z części biurowo warsztatowej oraz hangarowej. W części warsztatowej przewidziano wszystkie funkcje pozwalające na przeprowadzenie kompleksowego serwisu i napraw głównych samolotów pasażerskich. W planowanym obiekcie miejsce znajdą pracownie badań nieniszczących, napraw awioniki, lakiernia i wiele innych.

Hala hangarowa będzie przystosowana do jednoczesnej obsługi dwóch samolotów wielkości Boeinga 787-8 czyli popularnego Dreamlinera znajdującego się w flocie naszego rodzimego przewoźnika LOT.

Dużym wyzwaniem dla Zespołu realizacyjnego będzie montaż konstrukcji samego hangaru. Planujemy montaż słupów prefabrykowanych o wysokości 25 m i montaż dźwigarów stalowych o rozpiętości 75 m oraz dwóch bram o wymiarach 75 x 21 m

W ramach zadania zrealizujemy również płytę postojową o pow. 40 tys m2 .

Inwestycja zostanie sfinansowana m.in. ze środków pochodzących z dokapitalizowania Spółki przez Polska Grupę Lotniczą.

Jako termin zakończenia realizacji przedmiotu Umowy określono łącznie 21 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu Umowy wynosi 216 062 827 zł netto.

 

Rzeszów