Pierwsze testy sieci tramwajowej w Olsztynie

tramwaje

 

20 listopada rozpoczęły się testy nowej infrastruktury tramwajowej, co świadczy to o tym, że zakończenie rozbudowy drugiej linii tramwajowej łączącej Pieczewo ze Śródmieściem i Dworcem Głównym zbliża się ku końcowi.  

Pierwszy przejazd przebiegł praktycznie bez większych problemów. Testy sieci tramwajowej potrwają przez kolejne dni, by sprawdzić i potwierdzić poprawność wykonania zadania czyli prawidłowość ułożenia szyn tramwajowych, poprawności wywieszania trakcji, sprawdzenia zasilania ze stacji trakcyjnych STT4 oraz STT5. Sprawdzono również geometrię przystanków tramwajowych.

Przejazdy były realizowane tramwajem tramino i durmazlarem, ponieważ każdy z tych pojazdów ma indywidualne parametry i inaczej zachowuje się na łukach, czy przy wjeździe na perony. Różnice w zachowaniu obydwu tramwajów dało się zauważyć na krańcówce Pieczewo gdzie dla pojazdu produkcji Tureckiej będzie wymagana niewielka korekta geometrii wjazdu na peron.

Nowa infrastruktura tramwajowa to ponad 6-kilometrów podwójnego torowiska wraz z chodnikami i drogami dla rowerów, które zostały poprowadzone ulicami: Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego oraz węzeł przesiadkowy zlokalizowany przy Wysokiej Bramie. W projekcie uwzględniono również nasadzenia łącznie ponad 2,8 tys. drzew. 

Czekamy na oficjalne otwarcie nowej inwestycji tramwajowej!  

Obrazki galerii: